REGISTRACE K PORODU A PÉČE V CPA

Pacientky, které zvažují porod v CPA, musí vzhledem k zachování bezpečnosti splňovat kritéria těhotenství s nízkým rizikem, kde je velká pravděpodobnost průběhu fyziologického porodu bez komplikací. Pokud jste tedy zdravá, netrpíte onemocněním, které by mohlo mít vliv na Vaše těhotenství a porod a Vaše těhotenství probíhá bez komplikací, oslovte lékaře v naší prenatální poradně (v rámci evidenční kontroly v 36. - 37. týdnu), či kontaktujte naši vrchní sestru Lucii Husovou, DiS. na tel. 321 756 452. První návštěvu provádí lékař, který s Vámi sepíše anamnézu, vyšetří Vás a vyplní screeningový dotazník pro určení nízkorizikového těhotenství, tedy potvrdí, že Váš porod bude s velkou pravděpodobností probíhat fyziologicky.  Dále s Vámi naše porodní asistentka probere Vaše porodní přání, možnosti jejich realizace, a zodpoví Vaše dotazy. Další prenatální poradna může být vedena Vaším registrujícím gynekologem.

Při příjmu na porodní sál Vás vyšetří lékař, a pokud bude vše v pořádku, budete dále v péči porodní asistentky. Odborná lékařská konzultace a pomoc je v případě potřeby ihned k dispozici.

V rámci našeho CPA prozatím neposkytujeme nadstandardní služby, kde by bylo možné si péči konkrétní porodní asistenty zaplatit, tedy si zajistit plnou péči jedné porodní asistentky během celého porodu. O tuto možnost nadstandardní péče bychom rádi co nejdříve naše služby rozšířili. Nyní jsou služby CPA hrazeny z veřejného zdravotního pojištění a postarají se o Vás porodní asistentky konající službu. Pokud to situace na porodním sále dovolí, maximálně se snažíme o to, aby se o Vás v průběhu Vašeho porodu starala jedna porodní asistentka a nedocházelo k nadbytečnému střídání personálu. 

Po porodu miminka podporujeme tzv. bonding, což je nepřetržitý kontakt matky a dítěte. Bonding podporuje utváření vzájemných vazeb, napomáhá rozvoji laktace a přispívá ke klidnějšímu začátku života novorozence. Pokud to poporodní adaptace miminka dovolí, ještě před přerušením pupečníku pokládáme novorozence na břicho matky a přikryjeme jej teplou dekou, abychom zajistili jeho tepelnou pohodu, a to vše při zachování Vašeho přímého kontaktu „skin to skin“ s miminkem. Pupečník je přerušen až po jeho dotepání. První ošetření novorozence provádí pediatrická sestra. Toto ošetření může být provedeno přímo na Vašem těle nebo v dětské vyhřívané postýlce vedle Vašeho lůžka. Pokud to poporodní adaptace miminka dovolí, zůstává s Vámi novorozenec na porodním boxu 2 hodiny, a poté jste společně převezeni na oddělení šestinedělí.

Všechny pokoje na oddělení šestinedělí umožňují tzv. „rooming-in“, tedy společný pobyt maminky s dítětem na pokoji.  Naše oddělení disponuje 10 standardními dvojlůžkovými a 2 nadstandardními jednolůžkovými pokoji. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení. Na nadstandardním pokoji může s Vámi celou dobu pobývat i doprovázející osoba. Tato služba je hrazena v rámci nadstandardu a vyžaduje volnou kapacitu nadstandardních pokojů. Všechny naše porodní asistentky a dětské sestry jsou vyškolené v laktačním poradenství a jsou k dispozici Vám pomoci a poradit s péčí o miminko. 

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení.
Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat zde.