PÉČE O NOVOROZENCE

Novorozenecké oddělení v ONK je moderním novorozeneckým oddělením, poskytujícím péči jak donošeným novorozencům, tedy narozeným v termínu, tak novorozencům narozeným předčasně.

Pokud to stav nově narozeného miminka dovoluje, neoddělujeme ho od maminky. Donošený novorozenec zůstává ve většině případů spolu s rodiči na porodním sále po dobu prvních dvou hodin po narození. Podpora bondingu mezi matkou a dítětem je u nás samozřejmostí. Poté následuje novorozenec svou maminku na Oddělení šestinedělí. Sestřičky po celou dobu pobytu pomáhají maminkám s péčí o novorozence. U všech novorozenců se snažíme o podporu kojení. Naše oddělení je nositelem titulu Baby Friendly Hospital s důsledným dodržováním „10 kroků k úspěšnému kojení“. Naším cílem je, aby se maminka naučila o své dítě pečovat a odcházela z porodnice spokojená. 

Pravidelně pořádáme předporodní kurzy, kde se nastávající rodiče mohou seznámit s naším personálem, prostředím porodnice a s rozsahem poskytované péče.

JEDNOTKA INTENZIVNÍ PÉČE

Od ledna 2014 jsme získali spolu s Gynekologicko - porodnickým oddělením statut Perinatologického centra intermediární péče. To v praxi znamená, že na jednotce intenzivní péče jsme schopni zajistit komplexní péči o předčasně narozeného novorozence - od ukončeného 31. týdne těhotenství. Naše přístrojové vybavení je na špičkové úrovni, máme dostatečně vyškolený a neustále se vzdělávající personál zdravotních sester i lékařů. V případě potřeby spolupracujeme s perinatologickými centry převážně v Praze. 
Vždy se snažíme o to, aby i v těchto chvílích mohli rodiče pravidelně za svým dítětem docházet a měli s ním neustálý kontakt. Maminky je možné ubytovat na mateřském pokoji.

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení.
Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat zde.